No 2022. gada 10. līdz 15. jūlijam Rīgā norisinās 31. Starptautiskā Biostatistikas konference (International Biometric Conference, IBC2022), ko organizē Pasaules Biostatistikas asociācija (The International Biometrics Society) kopā ar Rīgas Stradiņa universitāti un kurā aicināts piedalīties ikviens esošais un topošais pētnieks.

Konferences mērķis ir veicināt statistikas un matemātisko teoriju metožu izstrādi un pielietošanu biozinātnēs, tostarp lauksaimniecībā, biomedicīnā, sabiedrības veselībā, ekoloģijā, vides zinātnē, mežsaimniecībā un ar to saistītās disciplīnās.

Konference norisināsies Rīgā, Elizabetes ielā 55, Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel konferenču centrā. Plānots, ka konferenci apmeklēs līdz 500 dalībniekiem no Eiropas, Dienvidamerikas, Ziemeļamerikas, Āzijas, Āfrikas un Austrālijas. Pēdējo konferenci Barselonā 2018. gadā apmeklēja vairāk kā 900 cilvēku. Konference ilgst sešas dienas – no svētdienas līdz nākamajai piektdienai. COVID-19 ierobežojumu dēļ pasākums tiek plānots kā “zaļais”, tātad ar COVID-19 sertifikātiem, kas, ņemot vērā esošos valstī noteiktus ierobežojumus, ļauj sapulcināt vienā vietā tik daudz cilvēku. Jau šobrīd tēzes konferencei ir pieteikuši viesi no vairāk kā 50 valstīm.

Lai pieteiktu konferencei tēzes, tās jāiesniedz elektroniski (2500 rakstu zīmes), norādot tēmas nosaukumu un autoru (-us) līdz 2021. gada 31. oktobrim. Iesniegšanas procesā autori ir aicināti no saraksta atlasīt trīs metodoloģiskās tēmas un vienu pielietojuma jomu, kas ir visatbilstošākā tēzēm. Reģistrācija konferencei tiks atvērta 2022. gada pavasarī.

Mutisku tēžu iesniegumu skaits vienam un tam pašam prezentētājam ir ierobežots līdz vienam. Visus iesniegtos pieteikumus izskatīs Starptautisko programmu komiteja. Autori tiks informēti par sava tēžu statusu (mutiska prezentācija vai plakāts) līdz 2022. gada februārim. Turpinot pagājušajās konferences tradīciju, arī šajā konferencē tiks piešķirtas balvas nominācijā par labāko (- ajām) studentu mutisko prezentāciju (- ām) un labāko (- ajām) plakātu prezentāciju (- ām).

Pirms konferences 10. jūlijā norisināsies vienas dienas kursi, kurus pasniegs pieredzējuši docētāji –

  • Pseudo Observation in survival analysis, Per Kragh Anderson & Henrik Ravn.
  • Bayesian Methods for missing Covariates in Longitudinal Studies, Nicole Erler & Emmanuel Lesaffre.
  • Network Modeling for High-Dimensional Data, Carel F. Peeters & Wessel N. van Wieringen.

Būs iespēja arī piedalīties īsajos kursos –

  • Time to Event Outcome with Statistical Learning, Malka Gorfine (Tel Aviv University, Israel).
  • Analysis of Interval-censored Time-To-Event Data: Methods and Applications, Professor, Jianguo (Tony) Sun & Professor, Ding-Geng (Din) Chen.
  • Estimand-Aligned Statistical Analyses of Clinical Trials, Tobias Mutze & Frank Bretz.
  • Mathematical Modelling of Real-world Infectious Disease Epidemics – An R Base Hands-on Short Course, Ashok Krishnamurthy.

Pasaules Biostatistikas asociācija (The International Biometrics Society) ir lielākā statistiķu, matemātiķu un bioloģijas zinātnieku apvienība, kuras mērķis ir veicināt statistikas, matemātikas teoriju un metožu attīstību un pielietojumu biomedicīnā, sabiedrības veselībā un ekoloģijā. Asociācija ir dibināta 1947. gadā ASV un pirmais tās prezidents bija Ronalds Fišers (Ronald Fischer).

Comments are closed.

Post Navigation