esd_logo_sml

Šodien, 20. oktobrī Eiropas statistikas kopiena pirmo reizi atzīmēs Eiropas statistikas dienu. Tās mērķis ir, stāstot par neatkarīgu, kvalitatīvu un starptautiski salīdzināmu datu vērtību, aktualizēt oficiālās statistikas nozīmi sabiedrībā un lēmumu pieņemšanā. Eiropas statistikas dienas devīze šogad ir “Labāki dati labākai dzīvei”.

Eiropas statistikas dienu plānots atzīmēt katru gadu, savukārt ANO Pasaules statistikas dienu – reizi piecos gados.

Latvijā par godu Eiropas statistikas dienai Centrālā statistikas pārvalde (CSP) kopā ar organizāciju “Datu skola” šodien plkst. 18.15 CSP Informācijas centrā Lāčplēša ielā 1 rīkos datu ekspedīciju. Ekspedīcijas laikā dalībnieki meklēs stāstus CSP ārējās tirdzniecības, sociālekonomiskajos, telpiskajos u.c. datos. Dalībnieku rīcībā būs visi CSP publicētie dati, kurus palīdzēs iegūt atbilstošā formātā. Ekspedīcija notiks grupās, kuras veidos atbilstoši dalībnieku pieredzei un iemaņām. Tās rezultāti būs datos balstīti stāsti, lietotņu prototipi u.c. projekti. Par datu ekspedīcijas rezultātiem informēsim nākamās nedēļas sākumā.

Eiropas statistikas dienā CSP sociālajos tīklos Twitter un Facebook publicēs faktus par Latviju un ES un aicinās pārbaudīt savas zināšanas par statistiku, piedaloties viktorīnā “Vai esi gudrāks par statistiķi?”. Aicinām arī LSA biedrus aizpildīt testu un pārbaudīt savas zināšanas!

Vairāk par Eiropas statistikas dienu Eurostat vietnē http://ec.europa.eu/eurostat/web/ess/european-statistics-day

Eiropas statistikas dienas promo video: http://europa.eu/!pf83tq

Informāciju sagatavoja
Beate Danusēviča
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Informācijas un komunikācijas daļa
Informācijas, izdevniecības un poligrāfijas departaments

Tālr. 67 366 924, Mob. 27 880 666
E-pasts: beate.danusevica (at) csb.gov.lv

CENTRĀLĀ STATISTIKAS PĀRVALDE
Lāčplēša iela 1, Rīga, LV-1301, Latvija
www.csb.gov.lv
www.twitter.com/csp_latvija
www.facebook.com/csplatvija

Comments are closed.

Post Navigation